Lubuskie lotnisko przyjazne dla niepełnosprawnych pasażerów!

Stosując się do zapisów Rozporządzenia (WE) 1107/2006 Parlamentu Europejskiego, Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost wprowadził na terenie terminala szereg udogodnień związanych z obsługą osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Oznacza to, że wszystkie osoby niepełnosprawne podróżujące z lubuskiego portu mają możliwość bezpłatnego skorzystania z asysty na terenie lotniska począwszy od punktu zgłoszenia, poprzez procedury odprawy i kontroli, aż do zajęcia fotela w samolocie. Dotyczy to również pasażerów przylatujących na lotnisko.

Jeżeli z powodów niepełnosprawności lub ograniczonej sprawności ruchowej pasażer potrzebuje asysty, wystarczy, że zawiadomi o tym przewoźnika na etapie dokonywania rezerwacji i zakupu biletu, lecz nie później niż 48 godzin przed planowanym wylotem. Pomoże to zagwarantować usługę jaką niepełnosprawny pasażer potrzebuje i oczekuje w dogodnym dla siebie czasie.

Udogodnienia przejazdu na i z lotniska:

  1. Autobus – przystanek autobusowy znajdują się naprzeciwko terminala (poziom przylotów i odlotów).
  2. Parking – na parkingu wyznaczono miejsca parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych. Dojście do Terminala ma zniwelowane krawężniki (łagodne podjazdy i zjazdy).

Na lotnisku

Po przybyciu na lotnisko niepełnosprawny pasażer może zgłosić się do stanowiska odprawy. Po przyjęciu zgłoszenia personel lotniska będzie do dyspozycji najpóźniej w ciągu 10 minut (w przypadku pasażerów, którzy zgłosili potrzebę asysty min 48 godz. przed rejsem). Nawet jeżeli pasażer nie dokona zgłoszenia, personel lotniska jest zobowiązany dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić osobie niepełnosprawnej oczekiwaną pomoc, jednakże może to się wiązać z koniecznością nieco dłuższego oczekiwania.

W terminalu

Toalety – na terenie lotniska, zarówno w strefie ogólnodostępnej jak i zastrzeżonej znajdują się toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost posiada sprzęt umożliwiający lub ułatwiający przemieszczanie się niepełnosprawnych oraz w razie potrzeby udostępnia odpowiednio wyposażone pomieszczenie.

Zachęcamy osoby niepełnosprawne jak i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej do korzystania z lubuskiego lotniska. Pasażerski transport lotniczy to bardzo duże ułatwienie dla tej grupy mieszkańców naszego regionu i korzystna alternatywa do wielogodzinnej podróży pociągiem, autobusem czy nawet samochodem osobowym.

Start typing and press Enter to search

facebook
Click to listen highlighted text!